/Posted by: 1018079_tikteat
Aino Järvi-Eskola Tuotantokoordinaattori p. 044-0130086 aino.jarvi-eskola ...

Aino Järvi-Eskola Tuotantokoordinaattori p. 044-0130086 aino.jarvi-eskola [ät] tikkurilanteatteri.fi tiedotus markkinointi Wilma

/Posted by: 1018079_tikteat
Anu Kamppila Puvustaja p. 040-0545700 anu.kamppila ...

Anu Kamppila Puvustaja p. 040-0545700 anu.kamppila [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Tomi Tikka Tekniikkavastaava p. 040-5948025 valot ja...

Tomi Tikka Tekniikkavastaava p. 040-5948025 valot ja ääni

/Posted by: 1018079_tikteat
Leena Tiuri Hallintopäällikkö p. 050-5668646 leena.tiuri tikkurilanteatteri.fi talousasiat teatteri- ja sirkuskoulun...

Leena Tiuri Hallintopäällikkö p. 050-5668646 leena.tiuri [ät] tikkurilanteatteri.fi talousasiat teatteri- ja sirkuskoulun maksuliikenne

/Posted by: 1018079_tikteat
Carita Välitalo Teatterinjohtaja-rehtori p. 0400-731276 carita.valitalo tikkurilanteatteri.fi teatterin ja koulun asiat ilmoittautumiset...

Carita Välitalo Teatterinjohtaja-rehtori p. 0400-731276 carita.valitalo [ät] tikkurilanteatteri.fi teatterin ja koulun asiat ilmoittautumiset oppilasasiat

/Posted by: 1018079_tikteat
Silja Eriksson, teatteriopettaja Silja Eriksson on teatteri-ilmaisun ohjaaja (amk), joka työskentelee taiteen ja kulttuurin parissa freelancerina niin eri ryhmiä opettaen, ohjaten kuin esiintyenkin. Tällä hetkellä Silja opettaa Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulussa neljää teatteritaiteen perusopetuksen ryhmää...

Silja Eriksson teatteriopettaja p. 040-5879560 silja.eriksson [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Tanja Hautakangas, teatteriopettaja Tanja Hautakangas on Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulun pitkäaikaisimpia opettajia. Tekemisen ilo on erityisen tärkeässä asemassa Tanjan opetuksessa. "Teatteri on joukkuelaji." p. 041-5364798 tanja.hautakangas ...

Tanja Hautakangas teatteriopettaja p. 041-5364798 tanja.hautakangas [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Janni Johansson, sirkusopettaja Janni Johansson on valmistunut sirkusartistiksi Koulutuskeskus Salpauksesta vuonna 2012. Jannin tunneilla sirkustekniikkaa treenataan monipuolisesti, kehonhuoltoa unohtamatta. Tunneilla on tärkeää hyvä ryhmähenki ja pitkäjänteisyys sirkustaitojen harjoittelussa. Jannin erikoistumisala sirkuksessa on jongleeraus ja esinemanipulaatio. p. 044-0130075 janni.johansson...

Janni Johansson sirkusopettaja p. 044-0130075 janni.johansson [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Eija Kauppi, teatteriopettaja Eija Kauppi on Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulun kasvatteja. Nuoruuden harrastus johti Eijan kohdalla teatteri-ilmaisun ohjaajan ammattiin (Metropolia AMK). Eija on työskennellyt Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulussa vuodesta 2014. Tällä hetkellä hän opiskelee myös...

Eija Kauppi teatteriopettaja p. 040-4170407 eija.kauppi [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Johanna Kohonen, sirkusopettaja Johanna on aloittanut sirkuksen 10-vuotiaana ja hän on valmistunut sirkusartistiksi vuonna 2012 Koulutuskeskus Salpauksen sirkuslinjalta. Johanna työskentelee sirkusesiintyjänä ja -ohjaajana. Hän on erikoistunut tasapainoilutikkaisiin ja yksipyöräisiin. p. 040-7505328 johanna.kohonen ...

Johanna Kohonen sirkusopettaja p. 040-7505328 johanna.kohonen [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Sanna Liski, teatteriopettaja Sannasta teatterissa parasta on se, että siinä ulottuu paljon pidemmälle kuin mitä yksin voisi olla. Se on tekijöidensä näköinen summa, jossa ryhmätyön kautta jokaisen erityisyys saatetaan näkyväksi. Teatteriopettajana Sanna haluaa kannustaa ja...

Sanna Liski teatteriopettaja p. 044-5226639 sanna.liski [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Tarja Liedes, sirkusopettaja Tarja Liedes pitää sirkuksessa eniten itsensä haastamisesta, uuden oppimisesta ja yhteistyöstä. Opetuksessa Tarja pyrkii tukemaan lasten omanarvon tuntoa ja yhteistyötä sekä muiden huomioon ottamista. Sirkuksessa hän on erikoistunut köyteen ja opiskellut alaa...

Tarja Liedes sirkusopettaja p. 040-4106714 tarja.liedes [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Maiju Tarpila, teatteriopettaja Maiju Tarpila on Metropoliasta valmistunut teatteri-ilmaisun ohjaaja (AMK), joka alun perin päätyi teatterin pariin aloittamalla opinnot Tikkurilan Teatterikoulussa vuonna 2003. Maiju on työskennellyt freelancerina erilaisten ryhmien ja prosessien ohjaajana esimerkiksi teatterin ja...

Maiju Tarpila teatteriopettaja p. 040-5832724 maiju.tarpila [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Haidi Sadonkorpi, sirkusopettaja Haidi Sadonkorpi aloitti uransa kuuden vanhana tanssimalla balettia. Myöhemmin laji vaihtui moderniin tanssiin ja tulitaiteiluun. Vuonna 2004 Haidi löysi tiensä Koulutuskeskus Salpauksen sirkuslinjalle ja valmistui muutamaa vuotta myöhemmin sirkusartististiksi päälajinaan ilma-akrobatia. Tästä...

Haidi Sadonkorpi sirkusopettaja p. 040-0677648 haidi.sadonkorpi [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Venla Takkinen, sirkusopettaja Venlalla on pitkä historia sirkuksen ja teatterin parissa: sirkusharrastus muuttui sulavasti opiskeluiksi ja ammattiksi opintojen myötä. Venla on valmistunut sirkusartistiksi Koulutuskeskus Salpauksesta tammikuussa 2010 ja aloittanut työt Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulussa saman tien....

Venla Takkinen sirkusopettaja p. 050-3479892 venla.takkinen [ät] tikkurilanteatteri.fi

/Posted by: 1018079_tikteat
Tuukka Tiihonen, teatteriopettaja Tuukasta teatterin opettamisessa parasta on se, kun näkee oppilaiden oivallukset, kehittymisen ja itsetunnon kasvun. Teatterissa häntä kiinnostaa se, että sen tekijä ei koskaan tule valmiiksi: aina löytyy uutta opittavaa, erilaisia tapoja tehdä...

Tuukka Tiihonen teatteriopettaja p.050-533 7906 tuukka.tiihonen [ät] tikkurilanteatteri.fi